دوره ی دیپلم کار و دانش گردشگری آقایان
رشته مهارتی: راهنمای گردشگری دیپلم

گروه : خدمات مسافرتی

زیرگروه : گردشگری عمومی

مهارتی : 34 واحد

کدرشته: 6220


همه دوست دارند شاهد دنیایی باشند سرشار از مردمان گوناگون با نژاد ، رنگ ، زبان ، آیین و باورهای متفاوت در سرزمین هایی با طبیعتی بکر، سالم ، پاک و زیبا . صنعت گردشگری سرزمینها و مردمان جهان را در بر می گیرد و جوانان علاقه مند می توانند با فراگیری آموزشهای تخصصی ، در این صنعت حضور داشته باشند . یعنی : اشتغال در تمام قسمتهای : آژانس ، هتل ، هواپیما ، فرودگاه ، قطار و ... ادامه تحصیل در تمام رشته های مرتبط .

    مزایای تحصیل در رشته گردشگری

  1. استفاده از تجهیزات کمک آموزشی
  2. شرکت در تورهای آموزشی(آموزش عملی)
  3. امکان راهیابی به دانشگاه در رشته های : مدیریت هتلداری ، مهمانداری هواپیما ، تشریفات ، خدمات گردشگری ، مدیریت جهانگردی ، باستان شناسی ، حفاظت و مرمت آثار باستانی ، راهنمای موزه و بناهای تاریخی ، مردم شناسی ، ...
  4. امکان خود اشتغالی بعد از گرفتن لیسانس گردشگری
  5. میلیونها فرصت شغلی در دنیا مرتبط با صنعت گردشگری
  6. امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای ایران و جهان

با آموزش مهارت های راهنمای موزه و راهنمای عمومی ، دانش آموزان با صنعت گردشگری ، آداب و رسوم قومیتهای مختلف کشور ، روحیات ملل ، ویژگی های تاریخی و جغرافیایی ایران ، معماری ایران ، سخنوری و فن بیان ، الگوهای رفتاری ، نحوه به کارگیری فن آوری اطلاعات ، کاربرد قوانین مرتبط با صنعت گردشگری ، مذاهب گوناگون ، کمکهای اولیه ، زبان انگلیسی ، موزه و موزه داری آشنا می شوند. با آموزش مهارت راهنمای محلی ، دانش آموزان با ویزگی های تاریخی ، جغرافیایی ، فرهنگی ،طبیعی ، گونه های زیستی و اقلیمی ، صنایع دستی استان و منطقه ، بازدید از مناطق استانی و ... آشنا می شوند.

آموزش مهارت راهنمای طبیعت گردی ، تشکیل شده از دروس شناخت اکوسیستم ، اکوتوریسم، حیات وحش ، اقلیم شناسی و هواشناسی ، گونه های گیاهی ، روحیات ملل ، اقوام و عشایر ایران ، فنون راهنمایی تور ، شناخت ورزشهای مرتبط با طبیعت گردی ، شناخت مناطق حفاظت شده و ....

دروس عملی مهارت دیپلم گردشگری چگونه ارائه می شود؟ تورهای آموزشی هر مهارت ، به صورت جداگانه به این روال می باشد:

راهنمای عمومی :

تور اماکن تاریخی : ( معمولا این تور در منطقه ی نیاسر کاشان اجرا می شود که عبارت است از بازدید ازچارتاقی ، چشمه ی اسکندریه ،غار رئیس، آبشار نیاسر، تپه ی سیلک ، خانه های طباطبایی و عامری ) و ...

راهنمای موزه:

توریک روزه تهرانگردی شامل بازدید از موزه ملی ، کاخ موزه گلستان ، آبگینه و ...

راهنمای طبیعت گردی :

تورهای یک روزه که معمولا بازدید از مناطقی چون جاده چالوس تا چالوس ، غار کتله خور و ...........می باشد . در این تورها تمام مباحث آموزش داده به صورت عملی نیز یادآوری می گردد . ضمنا دروس ورزش در طبیعت و عکاسی در طبیعت هم در همین برنامه ها گنجانده می شوند .

راهنمای محلی :

تورهای استان گردی شامل : بازدید از کاخ سلیمانیه ، غار یخ مراد دشت اشتهارد ، پل خواب ، طالقان، کسیل ، آبشار کلها و و تعدادی از مراکز ساخت و عرضه ی صنایع دستی و ... است .

پاسخ به پرسشها:

چه کسانی می توانند جهت دریافت دیپلم گردشگری به آموزشگاه بهار ارتباطات ایرانیان مراجعه کنند؟ کسانی که مدرک سوم راهنمایی دارند ، دیپلم ردی هستند ، می خواهند دیپلم خود راتغییر دهند ( تطبیقی ها) ، و کسانی که دوست دارند جدا از مدرک تحصیلی خودشان دیپلم گردشگری نیز بگیرند.

بعد از دریافت دیپلم کارو دانش گردشگری چگونه می توانیم ادامه تحصیل دهیم؟ راه های متفاوتی برای رسیدن به مدارج بالای تحصیلی در رشته کارو دانش گردشگری وجود دارد:
دانشگاه علمی کاربردی : به صورت پودمانی با شرط معدل، یا به صورت جامع با آزمون از دروس 3 سال متوسطه. برای ورود به دانشگاه علمی کاربردی به مدرک پیش دانشگاهی نیازنیست و در کنکور سراسری هم شرکت نمی کنید و رشته های : مهمانداری هواپیما ، خدمات گردشگری ، هتلداری و تشریفات را می توانید انتخاب کنید. برای ورود به دانشگاههای سراسری (آزاد ، پیام نور و دولتی ..) ابتدا مدر ک پیش دانشگاهی را دریافت کرده و سپس در کنکور شرکت می کنید.

کدام رشته را در پیش دانشگاهی انتخاب کنیم؟ ابتدا باید درصد موفقیت و علاقه خود را بسنجید و سپس با توجه به رشته های مرتبط با جهانگردی و از طریق دفترچه آزمون ، رشته مورد نطر را انتخاب کنید.اگر در دوره پیش دانشگاهی شما رشته هنر را انتخاب کنید فقط می توانید رشته های مرتبط با موزه داری و مرمت آثار باستانی ، باستان شناسی و مردم شناسی را در دانشگاه انتخاب کنید و اگر پیش دانشگاهی خود را در رشته ی انسانی به پایان برسانید مدیریت خدمات جهانگردی را می توانید انتخاب کنید.

مهارتهایی که شما ارائه می دهید چه مدت طول می کشد ؟ حدود8 تا 9 ماه

چه ارگان یا سازمانی مسئول آزمونها و صدور گواهینامه هاست؟ سازمان فنی و حرفه ای کشوری

آیا مدرک دیپلم کارو دانش گردشگری مورد تایید آموزش و پرورش است؟ بله. این دیپلم با کد 6220در مجموعه هشتم استانداردهای آموزشی ثبت شده و دیپلم کارو دانش گردشگری را آموزش و پرورش صادر می کند.

ثبت نام کنید

قطعه عکس با زمینه روشن فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه و اصل شناسنامه فتوکپی از کارت ملی و اصل کارت ملی واریز مبلغ شهریه به شماره حساب 8393633534 بانک ملت به نام موسوی واریز مبلغ 48 هزارتومان جهت آزمونهای فنی و حرفهای و پرتال به شماره حساب فوق با فیش جداگانهدیگر دوره های آموزشی بهار ارتباطات ایرانیان

دوره ی مدیریت فنی بند الف
دوره ی مدیریت فنی بند ب
دوره راهنمایان تور
دوره دیپلم گردشگری بانوان
دوره راهنمایان طبیعت گردی

كرج - طالقاني شمالي - نرسيده به پل آزادگان - روبروي داروخانه مريم - ساختمان مهدي - طبقه 8 واحد 49  تماس با ما »»    ۰۲۶۳۲۲۱۱۷۹۶   ۰۲۶۳۲۲۱۱۸۲۸